A99089-037
DigiKey Part Number
2262-A99089-037-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A99089-037
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS R/A SLDR
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
A99089-037 Models
Current Rating (Amps)
3A per Contact