A98055-031
DigiKey Part Number
2262-A98055-031-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A98055-031
Description
CONN MICRO-D PLUG 31POS R/A SLDR
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A98055-031 Models
Current Rating (Amps)
3A per Contact