A98022-031
DigiKey Part Number
2262-A98022-031-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A98022-031
Description
CONN MICRO-D PLG 31POS VERT SLDR
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A98022-031 Models
Current Rating (Amps)
3A per Contact