A98000-100
A98000-100
A98000-100
DigiKey Part Number
2262-A98000-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A98000-100
Description
CONN MICRO-D PLG 100POS SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A98000-100 Models
Category
Contact Type
Signal
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
3A per Contact