A29500-037
DigiKey Part Number
2262-A29500-037-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A29500-037
Description
CONN D-TYPE RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Type, Nano-D Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
A29500-037 Models
Current Rating (Amps)
1A