A28400-051
DigiKey Part Number
2262-A28400-051-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A28400-051
Description
CONN D-TYPE PLUG 51POS R/A SLDR
Detailed Description
51 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A28400-051 Models
Current Rating (Amps)
1A