A28400-021
DigiKey Part Number
2262-A28400-021-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A28400-021
Description
CONN D-TYPE PLUG 21POS R/A SLDR
Detailed Description
21 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A28400-021 Models
Current Rating (Amps)
1A