OWR-3050T-32A
DigiKey Part Number
3949-OWR-3050T-32A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWR-3050T-32A
Description
SPEAKER 32OHM 10MW TOP PORT 96DB
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Ohms Headphone Driver Speaker 0 Hz ~ 140 Hz Round
Category
Efficiency - dBA
96.00
Efficiency - Testing
10mW/10mm
Packaging
Tray
Efficiency - Type
Sound Pressure Level (SPL)
Power - Max
30 mW
Type
Headphone Driver
Frequency Range
0 Hz ~ 140 Hz
Size / Dimension
1.209" Dia (30.70mm)
Impedance
32 Ohms
Height - Seated (Max)
0.232" (5.90mm)