HS100F4RF200MMM372
DigiKey Part Number
273-HS100F4RF200MMM372-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HS100F4RF200MMM372
Description
RES CHAS MNT 4 OHMS 1% 100W
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Ohms ±1% 100W Wirewound Chassis Mount Resistor
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
2.567" L x 1.870" W (65.20mm x 47.50mm)
Resistance
4 Ohms
Height - Seated (Max)
0.949" (24.10mm)
Tolerance
±1%
Lead Style
Wire Leads
Power (Watts)
100W