CR101-50VE
DigiKey Part Number
CR101-50VE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR101-50VE
Description
ALUMINUM HEATSINK 50MM DEGREASED
Length
1.969" (50.00mm)
Width
1.063" (27.00mm)
Thermal Resistance @ Natural
5.30°C/W