C60-075-VE
DigiKey Part Number
273-C60-075-VE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C60-075-VE
Description
HEATSINK FOR TO-247 TO-264
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-220, TO-247, TO-264 Aluminum Board Level, Vertical
Category
Attachment Method
Clip, Solder Foot
Mfr
Shape
Rectangular, Fins
Series
Length
2.953" (75.00mm)
Packaging
Box
Width
2.480" (62.99mm)
Part Status
Active
Fin Height
1.610" (40.89mm)