14AFR022E
DigiKey Part Number
14AFR022E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14AFR022E
Description
RES 0.022 OHM 1% 4W AXIAL
Detailed Description
22 mOhms ±1% 4W Through Hole Resistor Axial Current Sense Metal Element
EDA/CAD Models
14AFR022E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.252" Dia x 0.709" L (6.40mm x 18.00mm)