104BA105KDS
DigiKey Part Number
104BA105KDS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
104BA105KDS
Description
RES 1M OHM 10% 7W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
1 MOhms ±10% 7W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 230°C
Packaging
Box
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.311" Dia x 4.126" L (7.90mm x 104.80mm)