S21L0C-P08PFG0-620S
DigiKey Part Number
1907-S21L0C-P08PFG0-620S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S21L0C-P08PFG0-620S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ.1,SER.L,8P
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
8
Voltage Rating
300V
Cable Opening
0.197" ~ 0.244" (5.00mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C