978-025-020R121
DigiKey Part Number
925CAE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
978-025-020R121
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG SHLD
Detailed Description
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
EDA/CAD Models
978-025-020R121 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Shielding
Shielded
Material
Plastic, Metallized
Part Status
Active
Plating
Nickel over Copper
Number of Positions
25
Compatible Shell Size
B
Color
Silver
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos