180-062-103L021
180-062-103L021
180-062-103L021
DigiKey Part Number
5862ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-062-103L021
Description
CONN D-SUB HD PLUG 62POS PNL MNT
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
180-062-103L021 Models
Category
Flange Feature
Cable Side (4-40)
Current Rating (Amps)
5A
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C