171-025-113R051
DigiKey Part Number
171-025-113R051-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-025-113R051
Description
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A
Features
Board Lock, Grounding Indents
Dielectric Material
Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C