171-025-113R011 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 150
In Stock: 2
In Stock: 47
In Stock: 9
In Stock: 2
In Stock: 71
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 12
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
171-025-113R011
DigiKey Part Number
5225ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-025-113R011
Description
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
171-025-113R011 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents
Dielectric Material
Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C