171-015-103L031
171-015-103L031
171-015-103L031
DigiKey Part Number
3215ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
171-015-103L031
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS PNL MNT
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
171-015-103L031 Models
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
2 (DA, A)
Contact Material
Copper Alloy
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C