XI12M00000S420
DigiKey Part Number
3372-XI12M00000S420TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
TGS
Manufacturer Product Number
XI12M00000S420
Description
CRYSTAL 12M 10PPM, 20PF 4 Pads,
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±10ppm Crystal 20pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Frequency Tolerance
±10ppm