PZU12B2A,115 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2156-PZU12B2A,115-1727-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PZU12B2A,115 |
Description | DIODE ZENER 12V 320MW SOD323 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 12 V 320 mW ±2% Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9 V |
Packaging Bulk | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±2% | Package / Case |
Power - Max 320 mW | Supplier Device Package SOD-323 |