NHD-4.3-800480EZ-ASXP-CTP
DigiKey Part Number
757-NHD-4.3-800480EZ-ASXP-CTP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NHD-4.3-800480EZ-ASXP-CTP
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 800 x 480
Category
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Manufacturer
Newhaven Display Intl
Viewing Area
96.00mm W x 54.80mm H