MGJ1D121509MPC-R7
DigiKey Part Number
811-3220-2-ND - Tape & Reel (TR)
811-3220-1-ND - Cut Tape (CT)
811-3220-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGJ1D121509MPC-R7
Description
DC DC CONVERTER 15V -9V 1W
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -9V 42mA, 42mA 10.8V - 13.2V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MGJ1D121509MPC-R7 Models
Category
Current - Output (Max)
42mA, 42mA
Mfr
Power (Watts)
1 W
Series
Voltage - Isolation
5.2 kV
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
ITE (Commercial), Medical
Part Status
Active
Features
SCP
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Number of Outputs
2
Efficiency
73%
Voltage - Input (Min)
10.8V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Max)
13.2V
Package / Case
8-SMD Module
Voltage - Output 1
Size / Dimension
0.78" L x 0.59" W x 0.17" H (19.7mm x 15.0mm x 4.4mm)