PLT5BPH3013R7SNL
DigiKey Part Number
490-10978-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10978-1-ND - Cut Tape (CT)
490-10978-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT5BPH3013R7SNL
Description
CMC 2.2A 2LN 300OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 300 Ohms @ 10 MHz 2.2A DCR 11mOhm (Typ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PLT5BPH3013R7SNL Models
Category
Voltage Rating - DC
80V
Manufacturer
Murata Electronics
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.197" (5.00mm)
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 10 MHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
2.2A
Base Product Number
DC Resistance (DCR) (Max)
11mOhm (Typ)