NFM3DPC223R1H3L
DigiKey Part Number
490-6985-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6985-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6985-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFM3DPC223R1H3L
Description
CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 1205
Detailed Description
0.022 µF Feed Through Capacitor 50V 2 A 50mOhm 1205 (3212 Metric), 3 PC Pad
EDA/CAD Models
NFM3DPC223R1H3L Models
Category
Current
2 A
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1205 (3212 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension
0.126" L x 0.049" W (3.20mm x 1.25mm)
Capacitance
0.022 µF
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Tolerance
-20%, +50%
Base Product Number
Voltage - Rated
50V