NFM31KC104R2A3L
DigiKey Part Number
490-12813-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12813-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12813-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFM31KC104R2A3L
Description
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 100V 1206
Detailed Description
0.1 µF Feed Through Capacitor 100V 6 A 3mOhm 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
EDA/CAD Models
NFM31KC104R2A3L Models
Category
Current
6 A
DC Resistance (DCR) (Max)
3mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
0.1 µF
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Base Product Number
Voltage - Rated
100V