DSS1NB32A332Q91A
DigiKey Part Number
490-DSS1NB32A332Q91ACT-ND - Cut Tape (CT)
490-DSS1NB32A332Q91ATB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSS1NB32A332Q91A
Description
FILTER LC(T) 3300PF TH
Customer Reference
Detailed Description
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 3300pF 6 A Radial - 3 Leads
Category
Values
C = 3300pF
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.335" L x 0.138" W (8.50mm x 3.50mm)
Height
0.295" (7.50mm)
Current
6 A