BLM18EG121SH1D
DigiKey Part Number
490-17712-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-17712-1-ND - Cut Tape (CT)
490-17712-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18EG121SH1D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
BLM18EG121SH1D Models
Category
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)