MP2105DJ-LF-Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MP2105DJ-LF-Z |
Description | IC REG BUCK ADJ 800MA TSOT23-5 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 800mA SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Output (Min/Fixed) |
Mfr | Voltage - Output (Max) 6V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Output |
Part Status Not For New Designs | Frequency - Switching 1.05MHz |
Function Step-Down | Synchronous Rectifier Yes |
Output Configuration Positive | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |