0845250032-18-B7-D
DigiKey Part Number
0845250032-18-B7-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0845250032-18-B7-D
Description
18" PRE-CRIMP A1858/19 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 16 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 18.0" (457.2mm)
Category
Wire Gauge
16 AWG
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
18.0" (457.2mm)