0845240004-18-B7-D
DigiKey Part Number
0845240004-18-B7-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0845240004-18-B7-D
Description
18" PRE-CRIMP A1858/19 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 16 AWG Jumper Lead Pin to Pin Nickel 18.0" (457.2mm)
Category
Wire Gauge
16 AWG
Contact Finish
Nickel
Contact Finish Thickness
80.0µin (2.03µm)
Contact End
Pin to Pin
Length
18.0" (457.2mm)