0511100850-40-A-6-Z
DigiKey Part Number
0511100850-40-A-6-Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0511100850-40-A-6-Z
Description
8 CIRC CABLE ASSY 40" Z
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 3.33' (1.01m)
Category
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)