0500798000-12-V6
DigiKey Part Number
0500798000-12-V6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-12-V6
Description
12" PRE-CRIMP 1853 VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Color
Violet
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 217
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 368
12" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 644
12" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 230
12" PRE-CRIMP 1853 GREEN
In-Stock: 110
12" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
In-Stock: 100
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 VIOLET
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 1853 VIOLET
In-Stock: 0
4" PRE-CRIMP 1853 VIOLET
5" PRE-CRIMP 1853 VIOLET
6" PRE-CRIMP 1853 VIOLET