0500798000-10-L6-D
DigiKey Part Number
0500798000-10-L6-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-10-L6-D
Description
10" PRE-CRIMP 1853 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Color
Blue
Length
10.0" (254.0mm)
Additional Resources
In-Stock: 95
Alternate Color
10" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 1853 GREEN
10" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
10" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 130
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 BLUE
3" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 300
4" PRE-CRIMP 1853 BLUE
5" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 819
6" PRE-CRIMP 1853 BLUE