0500798000-05-Y8
DigiKey Part Number
0500798000-05-Y8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-05-Y8
Description
5" PRE-CRIMP 1852 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Yellow
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
5.00" (127.00mm)
Alternate Color
5" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 190
5" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1852 GREEN
5" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 YELLOW
In-Stock: 705
3" PRE-CRIMP 1852 YELLOW
4" PRE-CRIMP 1852 YELLOW
6" PRE-CRIMP 1852 YELLOW
8" PRE-CRIMP 1852 YELLOW