0430300004-10-R8-D
DigiKey Part Number
0430300004-10-R8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-10-R8-D
Description
10" PRE-CRIMP 3048 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Socket
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP 3048 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 3048 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 3048 BROWN
10" PRE-CRIMP 3048 GREEN
10" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 3048 RED
3" PRE-CRIMP 3048 RED
4" PRE-CRIMP 3048 RED
5" PRE-CRIMP 3048 RED
6" PRE-CRIMP 3048 RED