0430300004-03-L6
DigiKey Part Number
0430300004-03-L6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-03-L6
Description
3" PRE-CRIMP 1853 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Blue
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 1853 GREEN
3" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
3" PRE-CRIMP 1853 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 BLUE
4" PRE-CRIMP 1853 BLUE
5" PRE-CRIMP 1853 BLUE
6" PRE-CRIMP 1853 BLUE
8" PRE-CRIMP 1853 BLUE