0430300002-03-W0
DigiKey Part Number
0430300002-03-W0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-03-W0
Description
3" PRE-CRIMP A2040W WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
White
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
3.00" (76.20mm)
Additional Resources
In-Stock: 150
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 9
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 170
3" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040W WHITE
4" PRE-CRIMP A2040W WHITE
5" PRE-CRIMP A2040W WHITE
6" PRE-CRIMP A2040W WHITE
In-Stock: 90
8" PRE-CRIMP A2040W WHITE