0430300001-12-A0
DigiKey Part Number
0430300001-12-A0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-12-A0
Description
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Orange
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 14
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 300
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 360
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
4" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
5" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
6" PRE-CRIMP A2040A ORANGE