ZX75BP-400-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75BP-400-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75BP-400-S+
Description
LUMPED LC BPF, 292-490 MHZ, 50
Detailed Description
391MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 198MHz Bandwidth 3dB SMA In line Module
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
3dB
Packaging
Tray
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
SMA In line Module
Frequency
391MHz Center
Size / Dimension
0.740" L x 0.750" W (18.80mm x 19.05mm)
Bandwidth
198MHz
Height (Max)
0.490" (12.45mm)