VBFZ-6260-S+
DigiKey Part Number
3157-VBFZ-6260-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VBFZ-6260-S+
Description
RF FILTER BAND PASS 6.26GHZ SMA
Detailed Description
6.26GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1.4GHz Bandwidth 1.2dB SMA In line Module
Category
Bandwidth
1.4GHz
Insertion Loss
1.2dB
Frequency
6.26GHz Center
Size / Dimension
0.410" Dia x 1.910" L (10.41mm x 48.51mm)