M3SWA-2-50DRB+
DigiKey Part Number
3157-M3SWA-2-50DRB+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-M3SWA-2-50DRB+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-M3SWA-2-50DRB+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3SWA-2-50DRB+
Description
IC RF SWITCH SPDT 4.5GHZ 8DFN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC General Purpose SPDT 50Ohm 8-DFN (3.25x3.25)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M3SWA-2-50DRB+ Models
Category
Test Frequency
4.5GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
P1dB
25.4dBm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
IIP3
46.5dBm
Part Status
Active
Impedance
50Ohm
RF Type
General Purpose
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V
Topology
Absorptive
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Circuit
SPDT
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
0Hz ~ 4.5GHz