FL086-4KM+
DigiKey Part Number
3157-FL086-4KM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL086-4KM+
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 4"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 0.086" Flexible Cable 4.000" (101.60mm)
Length
4.000" (101.60mm)
Cable Type
0.086" Flexible Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Style
2.92mm to 2.92mm
Frequency - Max
40 GHz
1st Connector
2.92mm Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
2nd Connector
2.92mm Plug