SMAJ22CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 19.962
Littelfuse Inc.
In Stock: 15.733
Datasheet
Diodes Incorporated
39.4V Clamp 12.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ22CE3/TR13
DigiKey Part Number
SMAJ22CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ22CE3/TR13
Description
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39.4V