PIC18F67K22-I/MR | |
|---|---|
DigiKey Part Number | PIC18F67K22-I/MR-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PIC18F67K22-I/MR |
Description | IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64VQFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 128KB (64K x 16) FLASH 64-VQFN (9x9) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PIC18F67K22-I/MR Models |
Series | EEPROM Size 1K x 8 |
Packaging Tube | RAM Size 4K x 8 |
Part Status Active | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V |
DigiKey Programmable Not Verified | Data Converters A/D 16x12b |
Core Processor PIC | Oscillator Type Internal |
Core Size 8-Bit | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Speed 64MHz | Mounting Type Surface Mount |