PIC16F13145T-I/REB
DigiKey Part Number
150-PIC16F13145T-I/REBTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-PIC16F13145T-I/REBCT-ND - Cut Tape (CT)
150-PIC16F13145T-I/REBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC16F13145T-I/REB
Description
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20VFQFN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (14K x 8) FLASH 20-VQFN (3x3)
RAM Size
1K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz