PIC16F13145T-I/REB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PIC16F13145T-I/REB |
Description | IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20VFQFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (14K x 8) FLASH 20-VQFN (3x3) |
Mfr | Program Memory Type FLASH |
Series | RAM Size 1K x 8 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V |
Part Status Active | Data Converters A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b |
Core Processor PIC | Oscillator Type Internal |
Core Size 8-Bit | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Speed 32MHz | Mounting Type Surface Mount |