DSC6111MA1B-010.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6111MA1B-010.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6111MA1B-010.0000T
Description
OSCILLATOR MEMS SMD
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VFLGA
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Supplier Device Package
4-VFLGA (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)