DSA6101JL2B-032K768TVAO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DSA6101JL2B-032K768TVAO |
Description | OSC MEMS LOW PWR SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VLGA |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±25ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Series | Current - Supply (Max) 3mA (Typ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q100 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-VLGA |
Type | Supplier Device Package 4-VLGA (2.5x2) |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm) |
Output CMOS | Current - Supply (Disable) (Max) 1.5µA (Typ) |
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V |