DSA1124DL2-100.0000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA1124DL2-100.0000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA1124DL2-100.0000VAO
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-VDFN
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSA1124DL2-100.0000VAO Models
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
42mA
Packaging
Tube
Ratings
AEC-Q100
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
HCSL
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V